API & Entegrasyon

Gücünü kendinden alan GOLMS, yatırımınızdan en yüksek getiriyi almanızı sağlarken, bir dizi uygulama, araç ve sistemle sorunsuz biçimde entegre edilebilmesi sayesinde harcayacağınız eforu da azaltır. 

“LMS’te Kullanıcı Oluştur/Güncelle” REST API kullanarak GOLMS’te kullanıcı hesabı oluşturmak için Salesforce CRM entegrasyonu ve GOLMS’e Salesforce.com’dan erişen kullanıcılar için SSO

Sanal Sınıf Eğitimi için yaygın olarak kullanılan ve video/sesli konferans, sohbet ve webinarlar için lider modern kurumsal video iletişim aracı olan Zoom entegrasyonuna hazır.

Sanal Sınıf Eğitimi için yaygın olarak kullanılan ve video konferans, web konferans için lider kurumsal çözüm olan WebEx entegrasyonuna hazır.

Sanal Sınıf Eğitimi için yaygın olarak kullanılan ve gerçek zamanlı çevrimiçi işbirliğine yönelik bir web konferans yazılımı olan GoToMeeting entegrasyonuna hazır.

GOLMS’in tümleşik e-ticaret motoru, LMS üzerinden eğitim içeriği satın almaya/satmaya yönelik güvenli bir çevrimiçi ödeme sistemi olan PayPal ile önceden entegre edilmiştir.

GOLMS’in tümleşik e-ticaret motoru, LMS üzerinden eğitim içeriği satın almaya/satmaya yönelik güvenli bir çok kanallı çevrimiçi ödeme sistemi olan eway ile önceden entegre edilmiştir.

GOLMS SAML 2.0 SSO ile desteklenmektedir ve SAML 2.0 (Güvenlik Onayı Biçimlendirme Dili) üzerinden bir Hizmet Sağlayıcı olarak hareket edebilir. Bu sayede GOLMS ile Kimlik Sağlayıcısı arasında aşağıdakiler için yetkilendirme verisi alışverişi yapılabilir: Oracle Identity Management, Pingfederate, Microsoft Azure AD, OneLogin, Salesforce.

GOLMS, Tek Şifreyle Oturum Açma özelliğine sahiptir ve bir Hizmet Sağlayıcı olarak hareket edebilmesi sayesinde GOLMS ile Kimlik Sağlayıcısı arasında yetkilendirme verisi alışverişi yapılabilir.

Kullanıcıların OneLogin SSO kullanarak GOLMS’te sorunsuz biçimde oturum açmasına olanak tanır.

Kullanıcıların Microsoft Azure AD giriş bilgilerini kullanarak GOLMS’te sorunsuz biçimde oturum açmasına olanak tanır.

Kullanıcıların Oracle Identity Management kullanarak GOLMS’te sorunsuz biçimde oturum açmasına olanak tanır.

Kullanıcıların PingFederate kullanarak GOLMS’te sorunsuz biçimde oturum açmasına olanak tanır.

“Planlı Kullanıcı Güncellemesi” aracılığıyla çalışan katılımı, yetenek yönetimi ve çalışan analizleri dahil istihdam sürecinin tamamının yönetimine yönelik yeni nesil, bulut tabanlı bir İK Yönetim Paketi olan DarwinBox ile entegrasyon.

GOLMS, People Soft HRMS ile entegre edilebilir. Bu sayede, İK sisteminde yapılan tüm değişiklikler, “Planlı Kullanıcı Güncellemesi” aracılığıyla LMS’e aktarılır.

GOLMS, kurum içi, size özel HRIS ile entegre edilebilir. Bu sayede, İK sisteminde yapılan tüm değişiklikler, “Planlı Kullanıcı Güncellemesi” aracılığıyla LMS’e aktarılır.

Eğitim Şirketleri, GOLMS’te yer alan “Eğitim Kataloğunu” Katalog REST API aracılığıyla kendi web sitelerinin katalog sayfasına kolayca entegre edebilir. Bu, insanların eğitim programlarını ayrıntılı biçimde inceleyip tercih ettikleri programı doğrudan web sitesi üzerinden satın almalarına olanak tanır.

Bir Eğitim Şirketinin web sitesinde herhangi bir eğitim programına kayıt olan bir kişinin ayrıntıları, “LMS’te Kullanıcı Oluştur/Güncelle” REST API üzerinden GOLMS’e gönderilerek kullanıcının profilinin LMS’te otomatik olarak oluşturulması sağlanır.

Web sitelerinde eğitim içerikleri satan Eğitim Şirketleri için satın alınan kurs(lar), GOLMS dahilinde otomatik “Eğitim Programı Atama” REST API aracılığıyla kullanıcıya otomatik olarak atanır.

Site Yöneticileri ve Portal Seviyesi Yöneticiler için videoları doğrudan Amazon S3 sunucusuna yükleme veya GOLMS’teki standart Video modülüne daha önce yüklenen videolar için bağlantılar verme seçeneği.

GOLMS üzerinden Cegos’un sosyal beceriler ve iş hayatıyla ilgili diğer konular hakkında 200’den fazla çoklu dil destekli E-Öğrenme eğitimi barındıran kitaplığına erişim.

GOLMS üzerinden BizLibrary’nin çeşitli konularda 6500’den fazla videolu ders ve eğitim barındıran çevrimiçi çok cihazlı mikro öğrenme kitaplığına sınırsız erişim.

GOLMS üzerinden Yoda’nın Yazılım konusunda 6302 videolu ders içeren çevrimiçi eğitim kitaplığına erişim.

GOLMS, SAP ile entegre edilebilir. Bu sayede, ERP sisteminde yapılan tüm değişiklikler, “Planlı Kullanıcı Güncellemesi” aracılığıyla LMS’e aktarılır.